MA Cross Alert Once Binary Options Indicator

MA Cross Alert Once Binary Options Indicator

8901
0
SHARE
 • When two Moving Averages cross the indicator will alert once per cross between crosses and mark the cross point with down or up arrow.
 • MA_Cross_Alert_Once_1a: Numerical input for MA Method and Price.
 • MA_Cross_Alert_Once_1b: Dropdown list selection for MA Method and Price.
 • The indicator will work on normal charts times, offline period converted charts (M2, M3, M7 etc)*, Offline Range Charts, Offline Renko Charts and should work with other non standard offline charts.
 • Possible enhancement indicator: Second-by-second candle count down timer
 • Possible enhancement indicator: Period Converter indicator
 • Possible enhancement indicator: Close MA Cross

* Online and available offline periods reporting for Alert, Push Notification and Email

M1, M2, M3, M3, M4, M5, M6, M7, M8, M9, M10, M11, M12, M13, M14, M15, M20, M25, M30, M40, M50, H1, H2, H3, H4, H5, H6, H7, H8, H9, H10, H11, H12, D1, W1, MN

 • When the indicator is attached to the chart it may appear not to be working because no historical arrows are drawn. Note: The first arrow will appear on the chart at the first cross up or down after the indicator is attached to the chart.
 • The default MA settings are set for fast testing on a M1 charts with a 7 Shkolla e Lartë, and in no way suggest optimum settings. The fast MA is set Period=1, Method = 0(Shkolla e Lartë), Shift=0, Price=0(Close). This equates to current price at close.
 • The user should define preferred settings. Various preferred settings can be saved and loaded via the Inputs tab ► Save Button ► Load Button.

Opsionet Binary Treguesit – Shkarko Udhëzime

MA Cross Alert Once Binary Options Indicator is a Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

MA Cross Alert Once Binary Options Indicator provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

How to install MA Cross Alert Once Binary Options Indicator.mq4?

 • Download MA Cross Alert Once Binary Options Indicator.mq4
 • Copy MA Cross Alert Once Binary Options Indicator.mq4 to your Metatrader Directory / Ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Metatrader Klientin tuaj
 • Zgjidh Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • Kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click on MA Cross Alert Once Binary Options Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose Shtypni OK
 • Indicator MA Cross Alert Once Binary Options Indicator.mq4 is available on your Chart

How to remove MA Cross Alert Once Binary Options Indicator.mq4 from your Metatrader Chart?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click në Chart
 • “Lista treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Kliko këtu më poshtë për të shkarkuar Options Binary Treguesit:
ma-cross-alert-once

NUK KA KOMENTE

Lënë një përgjigje