Smoothed Awesome Indicator

Smoothed Awesome Indicator

26364
0
SHARE

This indicator is a modification of classical Awesome indicator.

It computes the smoothed rate of change of twosmoothed moving averages. More precisely, the indicator has 3 inputs: shortmean and longmean stand for two smoothed moving averages (by default 5 dhe 34, respectively). The last input, meanAO, indicate the smoothed moving average for the rate of change between the shortmean-longmean.

In the followng image you can show this indicator in a daily chart of EURAUD with inputs 5 dhe 34 for the exponential means and 7 for the mean of the rate of change. You can compare the indicator with the classical Awesome indicator which has as inputs for the exponential averages 5 dhe 34 in the following image.

 

Opsionet Binary Treguesit – Shkarko Udhëzime

Smoothed Awesome Indicator is a Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Smoothed Awesome Indicator provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

How to install Smoothed Awesome Indicator.mq4?

 • Download Smoothed Awesome Indicator.mq4
 • Copy Smoothed Awesome Indicator.mq4 to your Metatrader Directory / Ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Metatrader Klientin tuaj
 • Zgjidh Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • Kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click on Smoothed Awesome Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose Shtypni OK
 • Indicator Smoothed Awesome Indicator.mq4 is available on your Chart

How to remove Smoothed Awesome Indicator.mq4 from your Metatrader Chart?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click në Chart
 • “Lista treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Click below to download

Smoothed Awesome Indicator

NUK KA KOMENTE

Lënë një përgjigje