Money Flow Index Price MFI

Money Flow Index Price MFI

24224
0
SHARE

Indicator Money Flow Index, MFI uses typical price for its creation. I used standard code of the indicator and just added possibility to select all types of applied prices.

Input parameters:

Applied_price:

0 close price,
1 open price,
2 high price,
3 low price,
4 median price, (high+low)/2,
5 typical price,, (high+low+close)/3,
6 weighted close price, (high+low+close+close)/4.

 

Opsionet Binary Treguesit – Shkarko Udhëzime

Money Flow Index Price MFI is a Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Money Flow Index Price MFI provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

How to install Money Flow Index Price MFI.mq4?

 • Download Money Flow Index Price MFI.mq4
 • Copy Money Flow Index Price MFI.mq4 to your Metatrader Directory / Ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Metatrader Klientin tuaj
 • Zgjidh Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • Kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click on Money Flow Index Price MFI.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose Shtypni OK
 • Indicator Money Flow Index Price MFI.mq4 is available on your Chart

How to remove Money Flow Index Price MFI.mq4 from your Metatrader Chart?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click në Chart
 • “Lista treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Click below to download

Money Flow Index Price MFI

SHARE
Artikulli i mëparshëmJJN Scalper ATR
Artikulli tjetërBoDi Bollinger Digital

NUK KA KOMENTE

Lënë një përgjigje