Dejavu

Dejavu

17063
0
SHARE

At the time of this publication there are at least two papers ( ft.Dejavu and WmiFor ), allowing to certain conventions to find “similar” sites on the story.

In the current paper, this problem has been solved for several different levels. Briefly – a CC Pearson.

Input parameters:

SCR_Dejavu:

StartDate – the date on which the analysis of history.
Limit – the conditional boundaries of the job ( * Limit Max (| KK |) ), in which will take into account the relevant sections. If Limit = 1 will always be taken into account only one sector – the best.
MinStep – conditional job step ( MinStep * Max (| KK | )), which takes into account only the best of a number of areas, which are similar to the condition of Limit .
InitInterval – the initial size of a piece of history with which to compare. Once launched, the mouse is convenient to change it (see video).
Depth – how deep (in bars) to do, “forecast” in the past and future.
Alpha – coefficient of the exponential average (possibly pre-history to smooth).
IND_Dejavu:

StDev – inc. / off. found the average standard deviation map, like most of the site.
HighLow – inc. / off. mapping of the most remote areas of values, from which was formed by the most average-like plot.

 

Opsionet Binary Treguesit – Shkarko Udhëzime

Dejavu is a Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Dejavu provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

How to install Dejavu.mq4?

 • Download Dejavu.mq4
 • Copy Dejavu.mq4 to your Metatrader Directory / Ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Metatrader Klientin tuaj
 • Zgjidh Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • Kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click on Dejavu.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose Shtypni OK
 • Indicator Dejavu.mq4 is available on your Chart

How to remove Dejavu.mq4 from your Metatrader Chart?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click në Chart
 • “Lista treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Click below to download

Dejavu

SHARE
Artikulli i mëparshëmFiboAverage
Artikulli tjetërSimple Scalp MTF

NUK KA KOMENTE

Lënë një përgjigje