BW-Zone Binary Options Indicator

  29207
  0
  SHARE

  In essence, it implements the idea of visual interpretation of the state of the fourth dimension of the Chaos Theory by B. WilliamsZone.

  Information on the Chaos Theory in general and the on logic of determining its state in particular can be found here.

  In short, the state of the zone is determined based on the values of two indicators: Awesome Oscillator and Acceleration/Deceleration. Both are included in the standard package of the MetaTrader (Insert – Treguesit – B. Williams).

  When the driving force (Awesome Oscillator — AO) and acceleration (Acceleration/Deceleration — AC) are in the same direction (both green or both red) — it means that the driving force not only moves in that direction, but also accelerates.

  If the current AC and AO columns are green, this indicates the green zone. For clarity, this bar can be colored in green.

  If the current AC and AO columns are red, this indicates the red zone. For clarity, this bar can be colored in red.

  If the AC and AO columns have different directions, the bar is colored in gray (gray zone).
   

  Opsionet Binary Treguesit – Shkarko Udhëzime

  BW-Zone Binary Options Indicator is a Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

  BW-Zone Binary Options Indicator provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

  Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

  How to install BW-Zone Binary Options Indicator.mq4?

  • Download BW-Zone Binary Options Indicator.mq4
  • Copy BW-Zone Binary Options Indicator.mq4 to your Metatrader Directory / Ekspertët / treguesit /
  • Filloni ose restart Metatrader Klientin tuaj
  • Zgjidh Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
  • Kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Metatrader Klientit tuaj
  • Right click on BW-Zone Binary Options Indicator.mq4
  • Bashkangjit një tabelë
  • Modifikoni cilësimet ose Shtypni OK
  • Indicator BW-Zone Binary Options Indicator.mq4 is available on your Chart

  How to remove BW-Zone Binary Options Indicator.mq4 from your Metatrader Chart?

  • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Metatrader Klientit tuaj
  • Right click në Chart
  • “Lista treguesit”
  • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

  Kliko këtu më poshtë për të shkarkuar Options Binary Treguesit:
  BW-Zone

  NUK KA KOMENTE

  Lënë një përgjigje