Velocity v2

Velocity v2

14646
0
Сподели

Velocity_v2 – MQL4 Code Base: обичај индикатори за MT4
//| Velocity_v2.mq4 | //| Авторски права 2006 //| Custom indicator initialization function |
Filter AO indicator 48. B bands stop v1 indicator 49. Velocity v2 indicator 50. Alternative Ichimoku alert 51. VQ bars indicator 52. Wolf wave indicator 53.
514. doublecciwoody indicator; 513. t3 alpha indicator; 512. velocity_v2 indicator; 511. adx_wildersdmi_v1m indicator; 510. #mtf_bbands indicator; 509. mtf_machnl810_env indicator

 

Бинарни Опции Индикатори – Упатства за преземање

Velocity v2 is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

Velocity v2 provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install Velocity v2.mq4?

 • Download Velocity v2.mq4
 • Copy Velocity v2.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on Velocity v2.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator Velocity v2.mq4 is available on your Chart

How to remove Velocity v2.mq4 from your Metatrader Chart?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Кликни тука за да ја преземете на Бинарни Опции Индикатори:

Velocity v2

Сподели
Претходна вестZZ YZ MDAC ELDER 1-1000
Следна статијаTrendLinearReg

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор