Trend SMC

Trend SMC

20836
0
Сподели

 

Бинарни Опции Индикатори – Упатства за преземање

Trend SMC is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

Trend SMC provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install Trend SMC.mq4?

 • Download Trend SMC.mq4
 • Copy Trend SMC.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on Trend SMC.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator Trend SMC.mq4 is available on your Chart

How to remove Trend SMC.mq4 from your Metatrader Chart?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Кликни тука за да ја преземете на Бинарни Опции Индикатори:

TrendSMC

Сподели
Претходна вестTrend Trigger Modified
Следна статијаTrend SMC v2

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор