Стратегијата тестер Еквилајзер Бинарни Опции Индикатор

Стратегијата тестер Еквилајзер Бинарни Опции Индикатор

Сподели

Индикаторот овозможува да се контролира брзината на тестерот за стратегија.

Може да ја забавите или забрзате брзината на Тестер за стратегија кога е поставено на 32.

 • Speed: decrease speed (less or equal to zero)
 • Skip Tick: increase speed (greater or equal to zero)
 • Step: interval (greater or equal to one)

Бинарни Опции Индикатори – Упатства за преземање

Strategy Tester Equalizer Binary Options Indicator is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

Strategy Tester Equalizer Binary Options Indicator provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install Strategy Tester Equalizer Binary Options Indicator.mq4?

 • Download Strategy Tester Equalizer Binary Options Indicator.mq4
 • Copy Strategy Tester Equalizer Binary Options Indicator.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on Strategy Tester Equalizer Binary Options Indicator.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator Strategy Tester Equalizer Binary Options Indicator.mq4 is available on your Chart

How to remove Strategy Tester Equalizer Binary Options Indicator.mq4 from your Metatrader Chart?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Кликни тука за да ја преземете на Бинарни Опции Индикатори:
strategy-tester-equalizer

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор