SmADXbars

SmADXbars

11992
0
Сподели

MetaTrader Indicators and Expert Advisors Repository … Indicators based on Moving average indicator
Smoothed ADX BARS – : custom indicators for MT4 … SmADXbars.mq4 (3.1 Kb) Види
Z е индикаторот започнува со. [Види] What can be seen that the images are displayed … SmADXbars.mq4 Smart S.mq4. SMARTASS-Original.mq4. SMARTASS2.mq4. SmATR.mq4 SmCCI …
You can find the link to download this my Huge Indicator Collection at the buttom of … SmADXbars.mq4; Candlestick Identification_MT4_In.mq4; Damiani_Volt.mq4; RainbowMMA_04.mq4

 

Бинарни Опции Индикатори – Упатства за преземање

SmADXbars is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

SmADXbars provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install SmADXbars.mq4?

 • Download SmADXbars.mq4
 • Copy SmADXbars.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on SmADXbars.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator SmADXbars.mq4 is available on your Chart

How to remove SmADXbars.mq4 from your Metatrader Chart?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Кликни тука за да ја преземете на Бинарни Опции Индикатори:

SmADXbars

Сподели
Претходна вестSpearmanRankCorr
Следна статијаSlowKD

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор