Simple Scalp MTF

Simple Scalp MTF

17680
0
Сподели

Look at the last candle on the 4 time frames, for example – M5, M15, M30 and H1
If all past the closed candle grew (up arrow) – buy!
If all past the closed candle fell (down arrow) – sell!’

 

Бинарни Опции Индикатори – Упатства за преземање

Simple Scalp MTF is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

Simple Scalp MTF provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install Simple Scalp MTF.mq4?

 • Download Simple Scalp MTF.mq4
 • Copy Simple Scalp MTF.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on Simple Scalp MTF.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator Simple Scalp MTF.mq4 is available on your Chart

How to remove Simple Scalp MTF.mq4 from your Metatrader Chart?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Click below to download

Simple Scalp MTF

Сподели
Претходна вестDejavu
Следна статијаDailypivot

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор