ITrend mod

ITrend mod

8735
0
Сподели

 

Бинарни Опции Индикатори – Упатства за преземање

ITrend mod is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

ITrend mod provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install ITrend mod.mq4?

 • Download ITrend mod.mq4
 • Copy ITrend mod.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on ITrend mod.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator ITrend mod.mq4 is available on your Chart

How to remove ITrend mod.mq4 from your Metatrader Chart?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Кликни тука за да ја преземете на Бинарни Опции Индикатори:

iTrendmod

Сподели
Претходна вестITrend
Следна статијаIAnchMom

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор