ITrend

ITrend

8016
0
Сподели

Trading in the direction of a strong trend reduces risk and increases profit potential. The average directional index (ADX) is used to determine when price is trending …
Trend indicators measure trend direction. Moving averages, Directional Movement and MACD are three of the most popular trend indicators.
iTrend – MQL4 Code Base: обичај индикатори за MT4
Сите индикатори кои се помага за откривање на трендот ве молиме пост тука. Првиот показател е sinTrend. Во вредност од околу нула е плови,

 

Бинарни Опции Индикатори – Упатства за преземање

ITrend is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

ITrend provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install ITrend.mq4?

 • Download ITrend.mq4
 • Copy ITrend.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on ITrend.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator ITrend.mq4 is available on your Chart

How to remove ITrend.mq4 from your Metatrader Chart?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Кликни тука за да ја преземете на Бинарни Опции Индикатори:

iTrend

Сподели
Претходна вестI XO A H
Следна статијаITrend mod

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор