Impulse MACD

Impulse MACD

13579
0
Сподели

Impulse MACD – : обичај индикатори за MT4
//| Cronex Impulse MACD.mq4 | //| Copyright … //—- име за етикетата DataWindow и индикатор subwindow. IndicatorShortName(“Impulce …
Author: Cronex (2008.11.12 08:18) download Indicator Impulse CD, an extension of the impulse approach to the trading and the elaboration of the Impulse MACD indicator.
Other indicators in this Pack/Series: ImpulsePaintBar ImpulseMACD MarketThermometer SafeZone Chandelier MACDiv Elder-Ray ForceIndex

 

Бинарни Опции Индикатори – Упатства за преземање

Impulse MACD is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

Impulse MACD provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install Impulse MACD.mq4?

 • Download Impulse MACD.mq4
 • Copy Impulse MACD.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on Impulse MACD.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator Impulse MACD.mq4 is available on your Chart

How to remove Impulse MACD.mq4 from your Metatrader Chart?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Кликни тука за да ја преземете на Бинарни Опции Индикатори:

Impulse MACD

Сподели
Претходна вестInd-Widners Oscilator
Следна статијаImpulse CDC

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор