Impulse CDC

Impulse CDC

10231
0
Сподели

The indicator is a modification of Indicator Impulse CD. By usersrequests, colors and signal line are added.
Indicator Impulse CDC (Color) : обичај индикатори за MT4
Analysis. Market Information Used: Indicator Curves created: Implements a curve of type DRAW_HISTOGRAM Implements a curve of type DRAW_LINE Indicators Used:
//-- indicator settings #property indicator_separate_window #property indicator_buffers 4 #property indicator_color1 SteelBlue #property indicator_color2 DarkOrange

 

Бинарни Опции Индикатори – Упатства за преземање

Impulse CDC is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

Impulse CDC provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install Impulse CDC.mq4?

 • Download Impulse CDC.mq4
 • Copy Impulse CDC.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on Impulse CDC.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator Impulse CDC.mq4 is available on your Chart

How to remove Impulse CDC.mq4 from your Metatrader Chart?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Кликни тука за да ја преземете на Бинарни Опции Индикатори:

Impulse CDC

Сподели
Претходна вестImpulse MACD
Следна статијаIFish

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор