IAnchMom

IAnchMom

7409
0
Сподели

iAnchMom – MQL4 Code Base: обичај индикатори за MT4
//| iAnchMom.mq4 | #сопственост indicator_separate_window #property indicator_buffers 1 #сопственост показател ...
Најди стотици Metatrader Индикатори. Преземи стотици Metatrader Индикатори. Прочитајте како да го инсталирате Metatrader Индикатори. Прочитајте ја нашата осврти и рејтингот за Metatrader ...
//+- + //| iAnchMom.mq4 …

 

Бинарни Опции Индикатори – Упатства за преземање

IAnchMom is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

IAnchMom provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install IAnchMom.mq4?

 • Download IAnchMom.mq4
 • Copy IAnchMom.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on IAnchMom.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator IAnchMom.mq4 is available on your Chart

How to remove IAnchMom.mq4 from your Metatrader Chart?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Кликни тука за да ја преземете на Бинарни Опции Индикатори:

iAnchMom

Сподели
Претходна вестITrend mod
Следна статијаI-GentorCCIM v B1 D B1 D.0.2

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор