FiboAverage

FiboAverage

24050
0
Сподели

The indicator shows the Fibonacci levels within days.

extern int NumDay = 2 + number of days now.
extern ClrLevel Color = Yellow; color levels.
extern ClrLevelMain Color = Red; the color of the main line.

How it works: Let’s say the trend started with a level of -38.2% upward trend usually 100-138,2%. Put on the level of 100% profit. Similarly, in the opposite direction.

It is also visually clear at what level of price marking and where she can push off. Works from the day moving. The main line – is the level of moving and of her interest are the Fibonacci levels up and down.

 

Бинарни Опции Индикатори – Упатства за преземање

FiboAverage is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

FiboAverage provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install FiboAverage.mq4?

 • Download FiboAverage.mq4
 • Copy FiboAverage.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on FiboAverage.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator FiboAverage.mq4 is available on your Chart

How to remove FiboAverage.mq4 from your Metatrader Chart?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Click below to download

FiboAverage

Сподели
Претходна вестUSDominator
Следна статијаDejavu

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор