EL Correlation v2

EL Correlation v2

13933
0
Сподели

 

Бинарни Опции Индикатори – Упатства за преземање

EL Correlation v2 is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

EL Correlation v2 provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install EL Correlation v2.mq4?

 • Download EL Correlation v2.mq4
 • Copy EL Correlation v2.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on EL Correlation v2.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator EL Correlation v2.mq4 is available on your Chart

How to remove EL Correlation v2.mq4 from your Metatrader Chart?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Кликни тука за да ја преземете на Бинарни Опции Индикатори:

EL Correlation v2

Сподели
Претходна вестFast2
Следна статијаZZ YZ MDAC ELDER 1-1000

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор