CCI Woodies Lnx v1 1

CCI Woodies Lnx v1 1

8248
0
Сподели

ToR_1.20.mq4 (32.5 KB, 2045 views) CCI_Woodies_Lnx_v1_1_TFmod.mq4 (9.4 KB, 1347 views) … This indicator shows you whether a pair is trending or ranging. For trending …
Hi Linuxser, I still prefer the CCI_Woodies_Lnx_v1_1 and I thank you for that. Just a small favour, can you possibly make it to show its readings in
I changed the Multi_num on the second indicator and shifted it down 110 pixels if anyone is curious. The ToR and PPO I wrote myself. The others are CCI_Woodies_Lnx_v1_1 …
Indicators based on Moving average indicator … Author Info: www.forexfactory.com/member.php?u=12983

 

Бинарни Опции Индикатори – Упатства за преземање

CCI Woodies Lnx v1 1 е Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

CCI Woodies Lnx v1 1 предвидува можност да се детектираат различни особености и модели во цената динамика која се невидливи со голо око.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install CCI Woodies Lnx v1 1.mq4?

 • Download CCI Woodies Lnx v1 1.mq4
 • Copy CCI Woodies Lnx v1 1.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on CCI Woodies Lnx v1 1.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator CCI Woodies Lnx v1 1.mq4 is available on your Chart

How to remove CCI Woodies Lnx v1 1.mq4 from your Metatrader Chart?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Кликни тука за да ја преземете на Бинарни Опции Индикатори:

CCI Woodies Lnx v1 1

Сподели
Претходна вестCCI Woodies Lnx v2
Следна статијаCCI MA Smoothed

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор