ATR Ratio v2

ATR Ratio v2

9307
0
Сподели

Indicators based on Indicator of the average true range … ATR_Ratio_v2.
преземете Повеќе 2000 MT4 Индикатори и стручните советници. MetaTrader 4 Expert Advisors … ATR_Ratio_v2.mq4 ATREA.mq4 ATR-MQLS.mq4 AutoDayFibs.mq4 AutoDayFibs1.mq4 AutoDayFibs2.mq4
Your Indicator needs an alert, and an update for 5-digit pricing, or your EA needs a … ATR_Ratio_v2.mq4: 13-Sep-2010 23:32: 3.4K ATR_Separate_Labeled.mq4: 13-Sep-2010 23:32
Meta Trader 4 (MT4) е индикатор за прикажување на собирање. овој сајт, and the … ATR_Ratio_v2.mq4. ATR_Separate_Labeled.mq4. AutoDayFibs1.mq4. AutoDayFibs2.mq4

 

Бинарни Опции Индикатори – Упатства за преземање

ATR Ratio v2 is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

ATR Ratio v2 provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install ATR Ratio v2.mq4?

 • Download ATR Ratio v2.mq4
 • Copy ATR Ratio v2.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on ATR Ratio v2.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator ATR Ratio v2.mq4 is available on your Chart

How to remove ATR Ratio v2.mq4 from your Metatrader Chart?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Кликни тука за да ја преземете на Бинарни Опции Индикатори:

ATR Ratio v2

Сподели
Претходна вестATR Separate Labeled
Следна статијаATR Ratio v1a

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор